1. Po raz pierwszy odwiedzasz EDU. LEARN

    Odwiedzasz EDU.LEARN

    Najlepszym sposobem na naukę języka jest jego używanie. W EDU.LEARN znajdziesz interesujące teksty i videa, które dadzą Ci taką właśnie możliwość. Nie przejmuj się - nasze filmiki mają napisy, dzięki którym lepiej je zrozumiesz. Dodatkowo, po kliknięciu na każde słówko, otrzymasz jego tłumaczenie oraz prawidłową wymowę.

    Nie, dziękuję
  2. Mini lekcje

    Podczas nauki języka bardzo ważny jest kontekst. Zdjęcia, przykłady użycia, dialogi, nagrania dźwiękowe - wszystko to pomaga Ci zrozumieć i zapamiętać nowe słowa i wyrażenia. Dlatego stworzyliśmy Mini lekcje. Są to krótkie lekcje, zawierające kontekstowe slajdy, które zwiększą efektywność Twojej nauki. Są cztery typy Mini lekcji - Gramatyka, Dialogi, Słówka i Obrazki.

    Dalej
  3. Wideo

    Ćwicz język obcy oglądając ciekawe filmiki. Wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na filmik. Nie martw się, obok każdego z nich są napisy. A może wcale nie będą Ci one potrzebne? Spróbuj!

    Dalej
  4. Teksty

    Czytaj ciekawe artykuły, z których nauczysz się nowych słówek i dowiesz więcej o rzeczach, które Cię interesują. Podobnie jak z filmikami, możesz wybrać temat oraz poziom trudności, a następnie kliknąć na wybrany artykuł. Nasz interaktywny słownik pomoże Ci zrozumieć nawet trudne teksty, a kontekst ułatwi zapamiętanie słówek. Dodatkowo, każdy artykuł może być przeczytany na głos przez wirtualnego lektora, dzięki czemu ćwiczysz słuchanie i wymowę!

    Dalej
  5. Słowa

    Tutaj możesz znaleźć swoją listę "Moje słówka", czyli funkcję wyszukiwania słówek - a wkrótce także słownik tematyczny. Do listy "Moje słówka" możesz dodawać słowa z sekcji Videa i Teksty. Każde z słówek dodanych do listy możesz powtórzyć później w jednym z naszych ćwiczeń. Dodatkowo, zawsze możesz iść do swojej listy i sprawdzić znaczenie, wymowę oraz użycie słówka w zdaniu. Użyj naszej wyszukiwarki słówek w części "Słownictwo", aby znaleźć słowa w naszej bazie.

    Dalej
  6. Lista tekstów

    Ta lista tekstów pojawia się po kliknięciu na "Teksty". Wybierz poziom trudności oraz temat, a następnie artykuł, który Cię interesuje. Kiedy już zostaniesz do niego przekierowany, kliknij na "Play", jeśli chcesz, aby został on odczytany przez wirtualnego lektora. W ten sposób ćwiczysz umiejętność słuchania. Niektóre z tekstów są szczególnie interesujące - mają one odznakę w prawym górnym rogu. Koniecznie je przeczytaj!

    Dalej
  7. Lista Video

    Ta lista filmików pojawia się po kliknięciu na "Video". Podobnie jak w przypadku Tekstów, najpierw wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na wybrane video. Te z odznaką w prawym górnym rogu są szczególnie interesujące - nie przegap ich!

    Dalej
  8. Dziękujemy za skorzystanie z przewodnika!

    Teraz już znasz wszystkie funkcje EDU.LEARN! Przygotowaliśmy do Ciebie wiele artykułów, filmików oraz mini lekcji - na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje!

    Teraz zapraszamy Cię do zarejestrowania się i odkrycia wszystkich możliwości portalu.

    Dziękuję, wrócę później
  9. Lista Pomocy

    Potrzebujesz z czymś pomocy? Sprawdź naszą listę poniżej:
    Nie, dziękuję

Już 62 355 użytkowników uczy się języków obcych z Edustation.

Możesz zarejestrować się już dziś i odebrać bonus w postaci 10 monet.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym portalu - kliknij tutaj

Jeszcze nie teraz

lub

Nie masz konta?
Blog > Jak uczyć się języka obcego samemu

Jak uczyć się języka obcego samemu

Dodane przez Tomasz H. 2 grudnia 2014 w kategorii: Język angielski, Język francuski, Język niemiecki, Porady ogólne

Poznaj siebie

Wiedza o sobie jako uczniu jest najważniejszym elementem skutecznego uczenia się języka obcego samemu. Kiedy uczysz się samemu, nikt nie będzie sprawdzał czy udało Ci się odrobić zadanie domowe, nie będziesz mieć żadnych wyznaczonych terminów, nikt Cię nie przypilnuje i nie sprawdzi obecności. Za efekty ponosisz odpowiedzialność tylko Ty. A teraz pomyśl: dlaczego uczysz się języka obcego? Jaki jest cel? Kiedy najlepiej Ci się uczy - rano czy wieczorem? Lubisz uczyć się w samotności czy może zatłoczonym miejscu? Uczysz się, żeby zdobyć pracę, podróżować czy poznawać ludzi? To są czynniki niezwykle istotne przy nauce języka, pomyśl o nich.

Wybierz źródło

Książki, nauczyciel, podcasty a może nauka online. Jest dużo sposobów na rozpoczęcie nauki języka obcego. Nie wybieraj jednak wszystkich. Jeśli będziesz mieć za dużo źródeł, nie będziesz korzystać z żadnego. Co zatem zrobić? Wybierz bezpłatny lub niedrogi sposób. Ucz się z nagrań wideo, czytaj teksty i słuchaj nagrań tekstu. To świetny sposób na start!

Zacznij teraz

Nigdy nie mów To zacznę od jutra, bo prawdopodbnie jutro powiesz: Ok, to zacznę od poniedziałku. W poniedziałek: Ahh, najlepiej będzie jak zacznę od początku kolejnego miesiąca. I w ten sposób nigdy nie zaczniesz... Nie odkładaj nauki. Jeśli masz 10 minut - zagospodaruj je! Przeczytaj tekst, posłuchaj czegoś krótkiego, zaznacz słowa, których nie znasz. Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy w nauce języka. Potem będziesz mieć już tylko więcej radości i energii:)

Wyznacz małe cele

Ok, czytasz ten wpis na blogu, więc Twoim celem jest mówienie płynnie w języku obcym. Jest to jedank cel ogólny i duży, cel na długie miesiące, a przy takim celu trudno pozostać zmotywowanym. Wyznacz sobie mniejsze cele, np. nauczę się porozumiewać w restauracji czy będę umiał zarezerować pokój w hotelu. Ucz się takich tematów - krótszych i konrektnych. Jeśli zrealizujesz cel to wyznacz zaraz kolejny!

Ucz się codziennie

Raz w tygodniu przez 3 godziny. Czy taka nauka ma cel? Abolutnie nie, jest bezefektywna. Ucz się 10, 15 lub 20 min dziennie. Nauka każdego dnia, małymi kroczkami jest bardziej efektywna, pozostaniesz bardziej zmotywowanym i bardziej efektywnym.

Wybieraj orygnialne materiały

Wybieraj materiały, z których korzystają native speakerzy – radio, filmy, seriale, stronny internetowe czy magazyny. Takie materiały 'mieszaj' z materiałami, które pozwalają Ci się uczyć słówek i opanowywać podstawy gramatyki.

Powtarzaj słownictwo

Trochę czasu zajmuje powtarzanie słów zanim zostaną zapamiętane. Ale jeśli używasz interaktywnych metod - łatwiej zapamiętujesz. Wystarczy komputer, tablet lub smartfon i już w Twojej nauce dzieje się więcej, stajesz się zaangażowanym! Zwłaszcza jeśli uczysz się nowych słów ze zdjęć czy powtarzasz słownictwo robiąc interaktywne ćwiczenia. Działasz na zmysły i lepiej zapamiętujesz!

Mów w języku obcym

Uczysz się z nadzieją, że kiedyś pogadasz sobie w języku obcym. Ale nie myśl o 'kiedyś'. To nie ma sensu. Pamiętasz początek wpisu? Zacznij teraz! Nie czekaj! Znajdź partnera z którym możesz pogadać, umów się z native speakerem, nauczycielem lub grupą ludzi, która ćwiczy rozmawiając w języku obcym.

Ucz się tego co lubisz

Nie trać czasu na nudne materiały. Nie ma w tym żadnej przyjemności, jeśli uczysz się czegoś, co Cię nie interesuje. Co za tym idzie, Twoje efekty są mniejsze. Szukaj zawsze radości w nauce.

Rób przerwy!

Czujesz zmęczenie? Zrób przerwę:) Nie ucz się 'na zmęczonego', bo nie zobaczysz efektów i szybko się zniechęcisz.

Powiązane tagi:

Komentarze: (0)

Brak komentarzy.

Aby komentować, musisz być zalogowany.
Mobile Analytics